СММ (SMM) маркетингу, що це?

SMM (розшифровка – Social Media Marketing) це комплекс маркетингових дій, націлених на просування бренду, товару чи сервісу в соцмережах.

напис СММ та піктограми монітора, телефону та пошти

 

Цілі SMM

СММ по праву вважається вкрай ефективним інструментом маркетингу, що дозволяє брендам та організаціям досягати таких цілей як:

  • Зростання впізнаваності бренду – це одна з головних цілей у сфері SMM.

Компанії використовують маркетинг соціальних мереж для того, щоб розповісти про себе та свій бренд. Таким чином підвищується ознайомленість із брендом серед необхідної аудиторії та, відповідно, залучення нових споживачів.

Наприклад, організація з пошиття взуття може публікувати у соціальних мережах фотографії нових моделей товарів, проводити конкурси, оголошувати про різні акції, а також спілкуватися з клієнтами, відповідати на їхні запитання та реагувати на їхнє звернення. Все це допоможе маркетологам збільшити показник впізнаваності бренду та залучити додаткових клієнтів, зацікавлених у придбанні взуття.

  • Генерація лідів є ще однією з основних цілей SMM.

Компанії залучають соціальні мережі залучення інтересу потенційних покупців і спонукати їх залишити свою контактну інформацію. Це може бути зроблено такими методами, як проведення конкурсів, опитувань та іншими інструментами.

Наприклад, підприємство з продажу побутової техніки може задіяти SMM для акції, де переможець отримує нову пральну машину. Для участі у конкурсі необхідно залишити свої контактні дані. Це допоможе компанії скласти базу контактної інформації потенційних клієнтів, які цікавляться покупкою певної техніки.

  • Підвищення продажів – це мета, до якої прагнуть багато компаній.

SMM є дієвим методом як просування товарів та сервісів, так і проведення рекламних кампаній.

Наприклад, компанія з виробництва та продажу меблів може використовувати соціальні мережі для розміщення оголошень про нові колекції, що допоможе фірмі збільшити продажі та залучити нових покупців.

  • Збільшення рівня лояльності клієнтів — це довгострокова мета, якої прагнуть більшість компаній.

Маркетинг соціальних мереж може допомогти маркетологам взаємодіяти зі своїми клієнтами, надавати їм інформацію та необхідну підтримку, а також проводити акції та конкурсні заходи для постійних покупців.

 

Ключові елементи SMM просування:

Вибір правильних платформ для розміщення

При виборі соціальної мережі щодо маркетингової активності необхідно брати до уваги цільову аудиторію конкретного бренда.

Наприклад, якщо цільовий сегмент бренду переважно молодь, то найкращим вибором для SMM будуть такі мережі, як TikTok, Instagram, Snapchat.

Якщо ж йдеться про людей середнього віку, то оптимальним рішенням буде використання таких платформ, як Facebook, Twitter та LinkedIn.

Наприклад, організація з продажу ігор для дітей задіятиме такі соціальні мережі, як Instagram та TikTok, де представлені молоді батьки.

Принципи стратегії контенту

Контент повинен бути створений маркетологами, беручи до уваги поставлені цілі SMM.

Наприклад, підвищення впізнаваності бренду контент має бути сформований і спрямований на привернення уваги аудиторії до бренду, продуктам чи сервісам.

Якщо ж завдання кампанії – генерація лідів, то мета контенту – привернення уваги потенційних покупців та стимуляція їх до дії.

Контент – це ключовий фактор практично всіх SMM кампаній. Він має бути привабливим та інформативним для підвищення зацікавленості цільової аудиторії. Може містити графіки, аудіо, фото та відео матеріали.

Контент має бути цікавим і корисним для потенційних клієнтів, щоб вони захотіли взаємодіяти з ним.

Інтенсивне спілкування з аудиторією

Спілкування з аудиторією – це важливий фактор СММ маркетингу. Маркетологи фірм повинні постійно спілкуватися зі своїми передплатниками, реагувати на їхні запитання та коментарі, ставити лайки та брати участь в обговореннях та дискусіях.

Завдяки цьому компанії підтримують зв’язок із цільовою аудиторією та отримують зворотний зв’язок від покупців.

Наприклад, туристична фірма може проводити опитування, щоб дізнатися думку цільової аудиторії про нові та існуючі пропозиції, напрямки та готелі. Це сприятиме розумінню як покращити якість пропозицій та підвищити задоволеність покупців.

Способи просування у SMM

  • Органічний вид просування

Контент розміщується без використання платних інструментів просування. Для органічного типу просування знадобиться систематична публікація дуже якісного контенту, а також регулярного спілкування з цільовою аудиторією.

  • Таргетований тип СММ реклами

Це вид SMM-кампаній, який демонструється виключно учасникам цільової аудиторії бренду. Така реклама збільшить ефективність social media marketing кампаній, оскільки показується лише користувачам, які найімовірніше зацікавляться товарами чи сервісами підприємства.

Наприклад, агенція з продажу квартир може використовувати таргетований тип реклами SMM для показу оголошень користувачам інтернету, які цікавляться придбанням нерухомості.

SMM є важливим та ефективним інструментом маркетингу, що допомагає компаніям та брендам у досягненні поставлених цілей.

Для успішності рекламних кампаній СММ необхідно правильно вибрати цільову аудиторію, створити стратегію контенту та активно спілкуватися зі своєю аудиторією.

Читайте також: