Прихований тип маркетингу, що це?

Прихований маркетинг це стратегія маркетингу, коли продукт чи бренд рекламуються чи просуваються таємно від споживачів чи з використанням прихованих методів.

Цей підхід може включати різні методи і тактики, які спрямовані на створення інтересу або брендової впізнаваності без явної згадки про рекламу.

табличка з написом амбуш маркетинг на блакитному тлі.

Важливою частиною прихованого маркетингу є створення враження, що чи реклама є результатом природного взаємодії чи обговорення, а чи не спеціально розробленими рекламними кампаніями.

Приклади прихованого маркетингу можуть включати:

  1. Продуктове розміщення (product placement) у фільмах чи телевізійних шоу, де продукти бренду зустрічаються у сюжеті чи сценарії.

  2. Створення фейкових блогів або відгуків, у яких автори неявно рекомендують продукт чи послугу.

  3. Використання вірусних відео або мемов, які можуть поширюватися в соціальних мережах та на інтернет форумах без прямого зв’язку з рекламою.

  4. Організація заходів чи акцій, на перший погляд, не пов’язаних із продажами, але при цьому привертають увагу до бренду.

  5. Використання продукту в повсякденні ситуації викликати обговорення серед споживачів.

Прихований маркетинг може бути ефективним способом привернення уваги та створення інтересу до продукту, але він також може викликати негативні реакції, якщо споживачі дізнаються про те, що їх маніпулюють чи дурять. Тому важливо використовувати такі методи обережно та етично, дотримуючись законів та норм регулювання реклами.